• Menu
  • Menu
teneryfa jedzenie

GDZIE WARTO ZJEŚĆ NA TENERYFIE?

Wspominaliśmy już co warto zjeść (o tutaj), więc pora przejść do konkretów, czyli gdzie warto zjeść na Teneryfie. Wiele miejsc zanotowaliśmy już przed wyjazdem, ale udało nam się znaleźć kilka prawdziwych perełek. Mamy zamiar wspomnieć tylko o tych miejscach, które naprawdę przypadły nam do gustu, a te słabsze po prostu pominiemy.

El Cine  – Gdzie warto zjeść na Teneryfie?

Świeże ryby i owoce morza, głównie grillowane, a czasem smażone. Jako dodatki do wyboru: papas arugadas, frytki i sałatka pomidorowa. Nie róbcie nam tego i nie zamawiajcie frytek- w El Cine mają zdecydowanie najlepsze papas arugadas i sosy mojo na świecie! Polecamy mątwę (chocos a la plancha) i ośmiornicę (pulpo frito). Ceny przystępne: 7,5 do 12 euro za dania główne, 3 euro za każdy z dodatków. Przed restauracją często ustawia się kolejka, ale warto poczekać! Nie ma co się obawiać także wina stołowego, które w El Cine także jest wyśmienite.

Adres
Calle Juan Bariajo, 8
Los Cristianos

el cine Gdzie warto zjeść na Teneryfie?

Rosso sur Mare – Gdzie warto zjeść na Teneryfie?

Nie pochwalamy wyboru innej kuchni niż lokalna, ale włoska wszędzie smakuje dobrze! Szczególnie kiedy produkty są tak smaczne i świeże jak na Teneryfie. Znajdziemy tam przekrój kuchni włoskiej od pizzy, przez ossobuco aż po spaghetti. Należy uważać na porcje, gdyż bywają ogromne! Nie jest to tania restauracja, ceny kształtują się 10-18 euro za przystawkę i 18-26 euro za danie główne, za pizzę zapłacimy w przedziale 8-14 euro.

Adres
Av. de Las Gaviotas, 4
La Caleta

rosso sur mare

Tasca el Lagar – Gdzie warto zjeść na Teneryfie?

Knajpka serwująca doskonałe wino i różnego rodzaju tapas, głównie kuchnia Hiszpańska i śródziemnomorska. Porcje jak na tapas są spore, więc warto zamawiać po pół porcji, jeśli przychodzi się w dwie osoby i chce spróbować większej ilości dań. Ceny przystępne, około 7-10 euro za całą porcję. My polecamy spróbować koziego sera zapiekanego w cieście oraz daktyli owiniętych boczkiem i nadziewanych migdałami. Doskonałe były także zielone papryczki (lekko gorzkie) i najprostsza sałatka z pomidorów.

Adres
C/ Evaristo Gómez González nº3
El Medano

El Tanganazo – Gdzie warto zjeść na Teneryfie?

Restauracja polecona nam przez miejscowego sprzedawcę w której byliśmy jedynymi turystami. Bardzo prosta, dania głównie kuchni kanaryjskiej. Udało nam się tam upolować królika en salmojero, którego nie widzieliśmy w żadnym innym miejscu. Niestety pescado con churros, czyli ryba w cieście churros nie była najbardziej udanym wyborem. Ceny bardzo przystępne 8-10 euro za danie główne, osobno trzeba zamówić dodatki i tutaj papas arugadas kosztowały aż 5 euro.

Adres
Pérez Zamora, 21
Garachico

 La Venta Marrero Bar Restaurante – Gdzie warto zjeść na Teneryfie?

Restauracja ze świetnym widokiem i doskonałymi owocami morza i rybami. Uwaga na ogromne porcje! Większość dań kształtuje się w cenach 7-12 euro. My zdecydowaliśmy się na plater ryb i owoców morza, który kosztował 28 euro i był przeogromny! Rekomendujemy wybór tej opcji na minimum 3, a nie 2 osoby.

Adres
Caserio Benijo, 2
Benijo

 La Venta Marrero Gdzie warto zjeść na Teneryfie?

Meson la Hijuela – Gdzie warto zjeść na Teneryfie?

Tapas bar ze świetnymi winami i pięknym wnętrzem. Ceny kształtują się bardzo różnie w zależności od tego co zamawiamy. My zatrzymaliśmy się tam tylko na wino, ser i jamon de iberico (hiszpańską szynkę). Byliśmy zbyt najedzeni żeby spróbować ciekawszych rzeczy, a widzieliśmy, że tego dnia mieli m.in ślimaki i mule.

Adres
Calle Herradores, 104
La Laguna

Meson la Hijuela - Gdzie warto zjeść na Teneryfie?

Jedzenie na wyspie wspominamy bardzo dobrze, były to jedne z najlepszych pod tym względem wakacji, a wpadek mieliśmy zdecydowanie niewiele. Błędem byłoby siedzenie w kurorcie i zajadanie pizzy- eksplorowanie kuchni lokalnej zawsze mile widziane!