• Menu
  • Menu

WYSPY PHI PHI – TAJLANDIA

Wyspy Phi Phi to dla niejednej osoby wizualizacja definicji raju. Phi Phi to rajskie widoki, lazurowa woda, wyglądające jak z pocztówki łódki i skały wyłaniające się wprost z morza. Z drugiej strony są tez imprezy na plaży, drinki w wiaderkach (serio), masa turystów i ceny znacznie wyższe niż w innych miejscach. Nas Phi Phi urzekło mimo wszelkich wad. Jeśli podjęliście decyzję o wizycie w tym miejscu poniżej znajdziecie listę miejscówek, które naszym zdaniem warto odwiedzić na Phi Phi.

Wyspy Phi Phi można zgrabnie połączyć z wypadem na Krabi czy Phuket, a nawet z obydwoma w czasie jednego wypadu! W naszym przypadku był to transfer pomiędzy Phuket i Krabi i zdecydowaliśmy się na jeden nocleg w tym miejscu.

Ko Phi Phi Lee i Maya Bay – Wyspy Phi Phi

Zdjęcia do filmu ‘Niebiańska plaża’ z Leonardo DiCaprio nie zostały nakręcone na ‘głównej’ wyspie Ko Phi Phi Don, a właśnie na mniejszej Phi Phi Lee. To tam znajduje się słynna Maya Bay. Niestety ze względu na szkodę jaką masowa turystyka wyrządziła środowisku naturalnemu w 2018 roku zdecydowano się na zamkniecie wyspy aż do 2021 i podejrzewamy, że ten stan może się przedłużyć. My wyspy Phi Phi odwiedziliśmy w 2017 i załapaliśmy się na rejs dookoła wyspy, jak i wizytę w Maya Bay. Teraz zatokę i wyspę można podziwiać jedynie z odległości z łodzi.

wyspy phi phi

Monkey Beach – Wyspy Phi Phi

Na małpią plażę najłatwiej dostać się kajakiem z plaży Loh Dalum. Nie bardzo wiedzieliśmy o co cały ten krzyk tuż po dopłynięciu, bo żadnych małp na horyzoncie nie było. Grupa małp pojawiła się jednak po kilku minutach. Należy być ostrożnym, bo małpy wiedzą, że człowiek=jedzenie i atakują turystów oraz wykradają plecaki z kajaków. Piasek jest tam cudownie biały, wiec warto się wybrać nie tylko ze względu na małpy.

wyspy phi phi

Plaża Loh Dalum  – Wyspy Phi Phi

Widoki z plaży są przepiękne! Wyłaniające się z wody, wysokie na kilkadziesiąt metrów skały zrobiły na nas ogromne wrażenie. W ciągu dnia można się opalać, a w nocy wpaść do jednego z plażowych barów, gdzie odbywają się imprezy.

wyspy phi phi

Ao Tonsai pier i plaża Phi Phi

Cumują tam kolorowe long tail boaty, całość wygląda jak z tajskiej pocztówki. Stamtąd łapaliśmy  łódkę na Ko Phi Phi Leh kiedy wyspa była jeszcze otwarta.

Punkt widokowy ‘Viewpoint 2 Top View’

Ciężko nam było znaleźć jakąkolwiek nazwę tego punktu widokowego, w zasadzie wystarczy, że zapytacie kogokolwiek o schody na punkt widokowy i będziecie podążać nimi w gore. Widoki wynagradzają trudy wędrówki- nie jest to bardzo wysoko położone miejsce, ale temperatura i wilgotność powietrza dają w kość. Widok z góry na całą wyspę Ko Phi Phi Don.

wyspy phi phi
wyspy phi phi
wyspy phi phi
wyspy phi phi
wyspy phi phi
wyspy phi phi
wyspy phi phi
wyspy phi phi
wyspy phi phi
wyspy phi phi