• Menu
  • Menu

PHUKET – TAJLANDIA

Opinii na temat Phuket jest wiele, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Zgadzamy się z tym, że jest to jedno z najbardziej turystycznych miejsc w Tajlandii i zauroczyło nas najmniej ze wszystkich miejsc w których byliśmy. Jeżeli jednak stoisz przed wyborem pojechać na Phuket czy nie pojechać do Tajlandii wcale to skłaniamy się ku pierwszej opcji. Poniżej kilka wartych odwiedzenia miejsc na wyspie.

Punkt widokowy Karon

Jedno z najbardziej zatłoczonych miejsc, które odwiedziliśmy. Widok na pobliską wysepkę Ko Pu i okoliczne plaże zlokalizowane w zatoczkach rekompensuje jednak tłok. Po pysznym smoothie zakupionym w niewielkiej budce i kilku zdjęciach szybko ewakuowaliśmy się w stronę plaży.

phuket

Plaża Kata

Jedna z plaż, które podziwialiśmy z punktu widokowego Karon. Znajduje się w zatoczce, jest szeroka i piaszczysta. Nasza wizyta przypadła poza szczytem sezonu w nie najpiękniejszy poranek, więc Kata nie była zbyt zatłoczona. Z plaży widoczna jest wysepka Ko Pu. Znaleźliśmy tam też malowniczą huśtawkę na której zrobiliśmy całą masę zdjęć.

phuket

Wodospad Kathu

Naszym zdaniem nieszczególnie imponujący, ale jeśli mielibyście akurat po drodze to można wstąpić. My dodatkowo zrobiliśmy sobie spacer po okolicznej dżungli. Poza sezonem nie spotkaliśmy tam żywego ducha.

phuket

Surin Beach

Długa, piękna, piaszczysta plaża, a przy niej masa budek ze smacznym jedzeniem. Chillowaliśmy tam na hamakach rozwieszonych wśród palm. Plaża Surin również nie była przesadnie zatłoczona, ale obstawiamy, że Phuket w sezonie może prezentować się nieco inaczej.

phuket

Wodospad Bang Pae

Największy wodospad na Phuket, znacznie bardziej imponujący niż Kathu, ale jeśli chcecie zobaczyć naprawdę piękne wodospady to polecamy udać się na północ kraju w okolice Chiang Mai i Chiang Rai. Do Bang Pae idzie się wąską ścieżką wzdłuż rzeki, a spacer jest bardzo przyjemny ze względu na cień drzew. Miejsce to jest bardzo popularne wśród miejscowych, w rzece chętnie kąpią się dzieciaki. Dawid skorzystał z okazji i razem z lokalsami skakał do wody ze skałek. Jeśli macie wybrać jeden wodospad na Phuket to zdecydowanie polecamy Bang Pae.

phuket

Małpie wzgórze

Punkt widokowy w pobliżu miasteczka Phuket na którym spotkać można grupy małp. Małpki często spacerują drogą wiodącą na wzgórze i oblegają okoliczne drzewa. Nie są one tak agresywne jak te które spotkaliśmy na Phi Phi.

phuket

Jak najlepiej podróżować po Phuket?

Od siebie polecamy skuter, wyspa nie jest wielka, wiec spokojnie można objechać ją w całości za pomocą tego środka transportu. W Phuket Town zlokalizowana jest jedna z niewielu wypożyczalni skuterów, które mają swoja stronę internetowa i formalności można załatwić online. Znajdziecie ją tutaj.

Na wyspę można dostać się samolotem m.in z Bangkoku czy z Chiang Mai na północy, a także łódką na przykład z wysp Phi Phi, które są świetnym miejscem do odwiedzenia w czasie wizyty na Phuket!

Inne aktywności na Phuket

Kajaki- można je wypożyczyć w wielu miejscach, kajaki to świetne urozmaicenie jeśli planujecie głównie plażowanie. Przy okazji można spalić trochę tego pysznego, tajskiego jedzonka, które zjadło się w czasie wyjazdu. Najlepiej pływać w zatokach gdzie fale nie są tak burzliwe.

Paddle board- tak jak powyżej, nieco aktywności zamiast biernego leżenia na plaży. Paddle board to świetna zabawa! Można je wypożyczyć w wielu miejscach.

Gdzie zjeść na Phuket?

Audy Beach Shack – budka przy plaży i plastikowe stoliki nie zwiastowały dobrego jedzenia, okazało się jednak, że obawy nie były potrzebne. Zjedliśmy smacznie i tanio, ale to w Tajlandii naprawdę nie jest wielka sztuką! Audy znajduje się przy plaży Surin.

phuket
phuket
phuket
phuket
phuket
phuket
phuket
phuket
phuket
phuket
phuket
phuket
phuket
phuket
phuket
phuket