• Menu
  • Menu

13 NAJLEPSZYCH PHOTO SPOTÓW W WENECJI

Wenecja to niesamowicie fotogeniczne miasto. Prawdziwy raj dla instagramerów i fotografów! Uliczkami Wenecji można szwendać się godzinami odkrywając nowe zaułki warte sfotografowania. Jeśli nie macie jednak aż tak dużo czasu na odkrywanie to przedstawiam wam 13 najlepszych photo spotów w Wenecji! Potraktujcie to jako mini foto-instagramo poradnik z Wenecji 🙂 Jeśli tego typu formuła przypadnie wam do gustu to będziemy tworzyć takie posty z innych miejsc.

Griti Palace – 13 najlepszych photo spotów w Wenecji

O tarasie restauracji znajdującej się w Griti Palace z niesamowitym widokiem (1) na bazylikę Santa Maria della Salute dowiedziałam się z bloga Agnieszki – Taste and Travel. Planowałam nawet wybrać się tam na cholernie drogiego drinka, ale odpuściłam kiedy zorientowałam się, że wszystkie miejscówki przy szybie są zajęte. Praktycznie to samo na zdjęciu można uchwycić z przystani dla gondoli, która znajduje się przy wejściu do hotelu (2) i to miejsce również odkryłam dzięki Adze.

Coś jednak podpowiadało mi, żeby zajrzeć w ciemny zaułek prowadzący do stacji vaporetto (3) i bingo! To jest moim zdaniem najlepsze miejsce na zrobienie zdjęcia z bazyliką Santa Maria della Salute w tle! Najlepsze światło pada na bazylikę w czasie zachodu, a w zasadzie tuż przed nim. Moje zdjęcia zdążyłam zrobić między 19, a 19:20, po czym światło nagle „zgasło”. Słońce trochę mnie zaskoczyło, bo zachód w Wenecji tego dnia był o 20:40, warto więc przyszykować się na zdjęcia trochę wcześniej.

13 najlepszych photo spotów w wenecji
13 najlepszych photo spotów w wenecji

Ponte della Paglia – 13 najlepszych photo spotów w Wenecji

Most Ponte della Paglia (4) to świetne miejsce na zrobienie zdjęcia mostu Ponte Sospiri. Na wschodzie słońca rozstawiło się tam całkiem sporo fotografów ze statywami, więc warto być wcześniej.

13 najlepszych photo spotów w wenecji

Przystań gondoli przy Pałacu Dożów – 13 najlepszych photo spotów w Wenecji

Dosłownie dwa kroki od Placu Świętego Marka znajduje się przystań gondoli (5) z której rozpościera się doskonały widok na kościół San Giorgio Maggiore. Uroku temu miejscu dodają kołyszące się na wodzie gondole. Świetne światło do zdjęć jest tam zarówno o wschodzie, jak i o zachodzie słońca. Na wschód przychodzi wielu fotografów, warto być wcześnie, żeby złapać najlepszą miejscówkę.

13 najlepszych photo spotów w wenecji

Ponte Rialto – 13 najlepszych photo spotów w Wenecji

Przy moście Rialto znajdują się dwie świetne miejscówki do zdjęć. Idąc od Placu Świętego Marka przed samym mostem należy skręcić w prawo, po kilku krokach wyłania się przystań gondoli (6), która jest świetnym miejscem na zdjęciach. Można zrobić zdjęcia na pomostach albo po prostu sfotografować gondole na tle mostu. Drugie miejsce znajduje się po drugiej stronie, należy skręcić od razu w prawo, za rogiem budynku znajduje się murek (7) na którym zdjęcia robią wszystkie instagramerki. Najlepsze światło do zdjęć jest przy moście w ciągu dnia, zbyt wcześnie czy zbyt późno most będzie znajdował się w cieniu.

13 najlepszych photo spotów w wenecji
13 najlepszych photo spotów w wenecji

Pomost przy restauracji De Pisis – 13 najlepszych photo spotów w Wenecji

Pomost przy restauracji De Pisis (8) to kolejne genialne miejsce na zdjęcia bazyliki Santa Maria della Salute. Zarówno rano, jak i wieczorem byłam tam sama.

13 najlepszych photo spotów w wenecji

Kolorowe domki w Burano – 13 najlepszych photo spotów w Wenecji

Burano to osobna wyspa leżąca w lagunie Weneckiej. Z czego słynie? Z pomalowanych na wszystkie kolory tęczy domków! Burano jest piękne i baaardzo fotogeniczne. Domki nie są pomalowane w taki sposób żeby przyciągnąć turystów – intensywne kolory pomagały rybakom bezpiecznie wrócić do domu (trochę jak latarnia morska) w porannej mgle. Burano jest naprawdę takie kolorowe i dosłownie każdy domek jest pomalowany na ciekawy kolor, to nie jest tak, że pomalowane jest tylko kilka z nich.

Moim zdaniem na Burano najlepiej pojechać już na wschód i korzystać z możliwości robienia zdjęć bez tłumów. Na mapie oznaczyłam dwa punkty- 9 i 10, które moim zdaniem najlepiej nadają się na zdjęcia. Ja swoje robiłam sama z użyciem statywu, w tych dwóch miejscach aparat można rozstawić na moście.

13 najlepszych photo spotów w wenecji
13 najlepszych photo spotów w wenecji

Dach starej poczty – 13 najlepszych photo spotów w Wenecji

Na dachu budynku Fondaco dei Tedeschi (11), w którym obecnie znajduje się centrum handlowe DFS jest darmowy punkt widokowy. Wejście trzeba zarezerwować na konkretną godzinę (w czasach wirusa). Widoki są naprawdę świetne! Ja byłam tam około godziny 18, a słońce tego dnia zachodziło przed 21, światło o tej porze było całkiem w porządku.

13 najlepszych photo spotów w wenecji

Ponte dell Academia – 13 najlepszych photo spotów w Wenecji

Drewniany most Ponte dell Academia (12) to świetne miejsce na zdjęcia bazyliki Santa Maria della Salute, a z drugiej mamy piękny widok na Grand Canale.

13 najlepszych photo spotów w wenecji

Klatka schodowa Scala Contarini del Bovolo – 13 najlepszych photo spotów w Wenecji

Okrągła klatka schodowa Scala Contarini del Bovolo (13) to niezwykle fotogeniczne miejsce. Widziałam też kilka ładnych zdjęć ze środka, także wydanie 7 euro to może nie taki zły pomysł.

13 najlepszych photo spotów w wenecji